Zbiory zadań Teraz matura – matematyka

Wydawnictwo Nowa Era od lat stara się przygotować idealne materiały edukacyjne, które mogłyby przydać się uczniom na każdym szczeblu nauki. W tym celu powstały również zbiory z serii “Teraz matura – matematyka”, które pomagają maturzystom przygotować się do majowego egzaminu.

Zawartość zbiorów

Nowa Era w swojej ofercie ma wiele zbiorów z zadaniami maturalnymi, w tym także do matematyki. Tak samo jak egzamin są one podzielone w zależności od poziomu zdawanej matury (podstawa i rozszerzenie). Oba zbiory zostały przygotowane przez trzech specjalistów – są to Joanna Czarnowska, Wojciech Babiański oraz Lech Chańko. 

Zbiory z serii “Teraz matura” zawierają esencję wiedzy potrzebną do osiągnięcia wysokiego poziomu na egzaminie maturalnym. W tym celu zbiór przeznaczony dla osób zdających matematykę na poziomie podstawowym składa się z obowiązujących na maturze działów podzielonych na cztery zestawy – A, B, C i D. Każdy z nich spełnia swoją funkcję, dzięki czemu zdający może stopniowo przyswajać wiedzę. Zestaw A ma na celu zaznajomienie się z działem i powtórzenie najważniejszych wzorów i twierdzeń. Zestaw B wygląda podobnie jak matura podstawowa – składa się bowiem głównie z zadań zamkniętych. Zestaw C zazwyczaj zawiera zadania kodowane (należy wpisać odpowiednią cyfrę w kratki), natomiast zestaw D składa się z zadań najtrudniejszych i najwyżej punktowanych.

Tak samo prezentuje się zbiór “Teraz matura” do matematyki na poziomie rozszerzonym. Zastosowany został ten sam podział z uwzględnieniem różnic w obowiązującym materiale. Oprócz tego oba zbiory posiadają kompleksowo wytłumaczone rozwiązania zadań z zestawu D na ostatnich stronach, dzięki czemu maturzysta może łatwo sprawdzić poprawność swojego rozwiązania. Dodatkowo obie książki posiadają pewien procent zadań pochodzących z matur stworzonych przez CKE, które są specjalnie oznaczone. Reszta to zadania stworzone przez wydawnictwo. 

Wydawnictwo Nowa Era

Nowa Era to powszechnie znany twórca materiałów dydaktycznych i przygotowujących do egzaminów. Wydawnictwo znane jest nie tylko z zatrudniania fachowców, którzy znają się na systemie edukacji, lecz także z wyczerpującej analizy zakresu materiału i trafnych metodycznie zadań, co pozwala uczniom przygotować się do egzaminów, a nauczycielom ułatwia prowadzenie zajęć w szkołach.