Teraz matura. Matematyka. – opis pakietu

teraz matura matematyka (kup już dziś, szybka wysyłka!)” to seria, która składa się z 3 części: vademecum, zbioru zadań oraz arkuszy maturalnych. Cały pakiet opracowany został zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i zawiera najnowsze informacje dotyczące egzaminu.

Teraz matura. Matematyka. Vademecum. Poziom podstawowy

To pozycja niemal obowiązkowa dla wszystkich przygotowujących się do matury na poziomie podstawowym. Autorem tej części jest Jerzy Janowicz – wieloletni nauczyciel matematyki, doradca metodyczny oraz znany autor zadań matematycznych i podręczników. Ten podręcznik jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby ucznia. Pomaga przyswoić, a następnie usystematyzować wiedzę konieczną do egzaminu maturalnego z matematyki. Zawiera szereg zadań oraz ich proponowane rozwiązania, po to, by uczeń przy ich wykonywaniu nie miał żadnych problemów i wątpliwości.

Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy

Jest to praca zbiorowa najlepszych ekspertów maturalnych z matematyki. W tej publikacji znajdują się pogrupowane działami zadania zamknięte prosto z matur, w ten sposób, by ułatwić ćwiczenie danych zagadnień. Umieszczono w niej także najważniejsze informacje teoretyczne, niemal w pigułce, co znacząco przyspiesza naukę. Książka zawiera również zadania otwarte, przykłady ich rozwiązania oraz zadania do samodzielnego wykonania. Przyzwyczaja też ucznia do pracy z kartą wzorów maturalnych, tak by podczas egzaminu nie tracić czasu i sprawnie wyszukiwać potrzebne informacje. 

Teraz matura. Matematyka. Arkusze maturalne. Poziom podstawowy

Autorami tej części są Ewa Muszyńska i Marcin Wesołowski. W zbiorze zawarto kilkanaście arkuszy maturalnych, dwa szczegółowo omówione arkusze oraz arkusze z matur, które przeprowadzone były w ostatnich latach. Oprócz tego znajduje się w niej arkusz próbny autorstwa CKE. Wszystkie zadania posiadają wyjaśnienia, omówienia i podane są prawidłowe odpowiedzi, tak, by jak najlepiej przygotować ucznia do egzaminu. Na niektórych stronach znajdują się kody QR – po zeskanowaniu odsyłają ucznia na stronę internetową, na której może wykonać dodatkowe zadania online.