Czy warto dawać smoczki?

Kategorie Smoczki dla dzieci

Kiedy karmisz piersią… to poprzez pierwsze sześć tygodni dziecku nie poleca się podawania smoka

Kiedy karmisz piersią… to poprzez pierwsze sześć tygodni dziecku nie poleca się podawania smoka: ani owego służącego do uspokajania, ani owego od butelki. Wszystko dlatego, aby nie zakłócić odruchu ssania. Nie brak przypadków, gdy dany smoczek maluchowi spowodował, iż u małego został zniszczony tak istotny dla karmienia piersią odpowiedni impuls. Dziecko rozpoczęło ssać niedostatecznie, pobieżnie oraz nieskutecznie. Na skutek czego pierś była mało pobudzana, rozpoczęła tworzyć za mało pokarmu oraz karmienie piersią skończyło się niepowodzeniem.

Smoczek dla malucha – wad jest mnóstwo, lecz nie można zapomnieć o wartościach

Dobrze stosowane, smoczki zaspokoją potrzeby dziecka, jednakże nadużywane, wyrządzą mu więcej szkody aniżeli dobrego. W tymże wypadku „mądrze” to słowo-klucz. Mówiąc o szkodliwości smoczka, przeważnie podnoszone są fakty traktujące schorzeń fizycznego oraz psychicznego rozwoju małego, jakie mogą nastąpić. Profesjonaliści są zgodni w owej kwestii, nadużywanie smoczka może spowodować do schorzeń ssania, głównego odruchu, będącego u malucha.

Smoczek dla malucha zakłóca karmienie naturalne? Nie

Smoczki anatomiczne mają profesjonalny kształt, dzięki któremu mięśnie języka oraz żuchwy działają tak jak podczas korzystania z piersi. Taki smoczek pobudza odpowiedni impuls ssania, więc nie należy się obawiać, iż będzie podstawą kłopotów z karmieniem naturalnym. O takim zagrożeniu można mówić jedynie w nawiązaniu do dzieci w pierwszych tygodniach życia. Dzieci muszą nauczyć się metody wyciągania mleka, natomiast smoczek im w tymże nie pomoże. Więc poprzez pierwsze 3–4 tygodnie życia nie powinny go używać.

Jak dobrze korzystać ze smoczka?

Standardowa reguła przy korzystaniu z pomocy smoka to wiedza. Jeszcze nim mały przyjdzie na świat, rodzice winni uświadomić sobie, iż stosowanie smoczka nie jest pewnikiem. Chociaż są dzieci, jakim niezwykle się przyda, spora ilość obejdzie się bez niego. Nim rodzic wykorzysta owego pocieszyciela, winien wpierw dokładnie przyjrzeć się maleństwu oraz postarać się je rzeczywiście zrozumieć. Płacz dziecka to najpierw jego standardowy sposób komunikacji ze światem. Tak informuje rodziców o tymże, iż jest głodne, spragnione, ma mokro, nie może zasnąć bądź coś mu przeszkadza

Smoczek uzależnia oraz następnie ciężko dziecko oduczyć


Może tak być, gdy mały ma smoczek w buzi poprzez większość dnia oraz ssie dłużej aniżeli do czwartego miesiąca.

Potrzeba ssania jest najsilniejsza między drugim natomiast czwartym miesiącem życia dziecka, następnie sukcesywnie słabnie. Incydentalne stosowanie smoczka w tymże wieku, tylko w sytuacjach trudnych, nie winno małego uzależnić. Jeśli smoczek towarzyszy mu jedynie przy usypianiu, to nie ma się czym niepokoić, pod warunkiem iż pamiętamy, aby wyjąć go z buzi, gdy jedynie mały uśnie.

Baby obraz autorstwa freepik - www.freepik.com